Kutse taotlemist tutvustav infopäev Tallinnas
4.02.2015 Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni keskuses (Narva mnt 25, ruum T410)
Registreerimine SIIN
|
4.02.2015 Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni keskuses (Narva mnt 25, ruum T410)
Registreerimine SIIN
|
Kutsetaotluste esitamise kevadvooru tähtaeg 5. veebruar hakkab järjest lähemale jõudma. Kahtluste ja kõhkluste vähendamiseks avaldame vastused senistel infopäevadel esitatud neljale kõige sagedasemale küsimusele.
(Siin toodud materjalid ei ole kohustuslikud, kuid võivad osutuda kasulikuks.)
1. Kuidas teha eneseanalüüsi?
Õpetaja professionaalsuse üks näitajaid on enesereflekteerimise oskus. Samas seda tegema asudes on tulemuseks tihti hoopis tegevuste kirjeldus, mitte mõtestatud analüüs. Sellega põhjalikumaks tegelemiseks võib osaleda HITSA “Tuleviku Õpetaja” programmis, aga sissejuhatavat materjali leiab ka SIIT.
2.Kuidas teha e-portfooliot?
Paljudel õpetajatel on tegelikkuses e-portfoolio ehk digitaalse arengumapi põhi juba olemas, sest Tiigrihüppe ja HITSA õpetajakoolitustel on oma ajaveebi tegemist õpetatud, tuleb lihtsalt aadress ja parool meelde tuletada. Kellel see aga tõesti puudub, siis on enimkasutatavad keskkonnad selleks www.blogger.com, wordpress.com, www.weebly.com. Ka on soovitav läbida “Tuleviku Õpetaja” eelmoodul “Õpetaja pädevused digiajastul” , sellest on palju abi. Ja veel: väga kasulik on oma e-portfooliot pidevalt täiendada, lisada sinna infot läbitud koolituste, õpilaste saavutuste, ürituste ja muude oluliste tegevuste kohta. Suurepäraseks näiteks hästi liigendatud materjalist on ajaveeb: https://sites.google.com/site/kutsegaopetajaareng Privaatsemat infot on võimalik parooliga kaitsta.
3. Mis on digipädevused? Appi! Ma ei oska ju!
Tegelikult oskate küll 🙂 Kui ei oskaks, ei oleks Te praegu siin. Õpetaja kutsestandardi puhul on lähtutud ISTE digipädevuste standardist, mis asub SIIN ja hindamismudelist, mis on SIIN Digipädevuste standard annab ettekujutuse, sellest kuhu pürgida ning hindamismudeli järgi saab pildi sellest, kus parasjagu ise ollakse. Kui Te olete loonud oma e-portfoolio ja täidate seda, siis on juba seegi hea tõestus Teie digipädevuste kohta.
4. Võõrkeeleoskus – kuidas ma seda tõestan?
Oma võõrkeele oskuse hindamisel on abiks keelte oskustasemete kirjeldused. E-portfoolios saab näidata, kuidas on võõrkeeleoskus Teie igapäevases elus kajastatud – rahvusvahelistel koolitustel või projektides osalemine, õppematerjalide koostamisel võõrkeelsete allikate kasutamine, võõrkeelse kirjanduse ja ajakirjanduse lugemine – võimalusi on palju. Vaja ainult meelede tuletada.
Kasuliike vihjeid leiab ka Europassikeskuse kodulehelt